fbpx

+48 500 424 940

ul. Kośnego 45

45-056 Opole

Pon - Pt: 9:00 - 19:00

ORTODONCJA

Ortodoncja w naszych gabinetach posługuje się metodą cyfrową do analizy i tworzenia konstrukcji najlepszych i najnowocześniejszych aparatów.

Jednym ze specjalistów, którzy przyjmują pacjentów w naszej klinice w Opolu, jest ortodonta. Zajmuje się on leczeniem wad zgryzu, szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem defektów zębowych. Proponowane przez niego działania mają na celu przesuwanie zębów w celu poprawy ich ustawienia i funkcji. W ten sposób można zadbać nie tylko o ich wygląd, ale przede wszystkim zdrowe uzębienie, dziąsła i stawy skroniowo-żuchwowe. Istotne są więc zarówno prawidłowy zgryz, jak i wymiar estetyczny.

Pomagamy osobom w różnym wieku. Pracujący tu ortodonta dziecięcy zajmuje się najmłodszymi pacjentami. Leczenie za pomocą aparatów stałych można zacząć już nawet od 8. roku życia.

Ortodoncja w naszych gabinetach posługuje się metodą cyfrową do analizy i tworzenia konstrukcji najlepszych i najnowocześniejszych aparatów. Ogólnie podzielić je można na ruchome i stałe.Koryguje wady zgryzu i deformacji dolnego piętra twarzoczaszki jest wiodącym prym najlepszych produktów tego typu na świecie.

Na miejscu wykonasz profesjonalną Diagnostyka Ortodontyczno z wykonaniem zdjęć rentgenowskich, Komputerowych skanów 3 D…

Jakie usługi świadczy ortodonta?

To specjalista, który planuje cały proces mający na celu poprawę zgryzu. Ortodonta dziecięcy i dla dorosłych najpierw przeprowadza wywiad lekarski oraz wykonuje wyciski, z których powstaną modele ortodontyczne. Jeśli problem pacjenta kwalifikuje się do podjęcia leczenia, wówczas stomatolog zleca przeprowadzenie pełnej diagnostyki, czyli wykonanie:
• dokumentacji fotograficznej, zewnątrz i wewnątrzustnej,
• zdjęć rentgenowskich: cyfrowego pantomogramu, cefalometrię.
Następnie specjalista przedstawia pacjentowi plan leczenia, uwzględniając przebieg i przewidywany czas jego trwania. Po wyborze aparatu stałego ortodonta zakłada go, czyli umocowuje zamki na zębach za pomocą specjalnego kleju. Podczas systematycznych wizyt kontrolnych za to w odpowiedni sposób reguluje założony sprzęt. Istotne jest bowiem sprawdzanie nowego ustawienia uzębienia na bieżąco, aby należycie spełniało swoje funkcje.
Po zakończeniu aktywnej fazy leczenia ortodonta usuwa aparat i wykonuje czyszczenie zębów.
Etap końcowy stanowi retencja, która polega na stabilizacji uzyskanych efektów. O wyborze jej rodzaju decyduje lekarz prowadzący leczenie. Najczęściej jednak stosuje się płytkę retencyjną (aparat zdejmowany) lub tzw. retainer – to inaczej drut retencyjny przyklejony na powierzchnię językową lub podniebienną najczęściej zębów przednich.
Długość tej fazy zależy m.in. od rodzaju wady zgryzu, wieku pacjenta – u dzieci jest bardzo krótka lub nawet w ogóle nie występuje, a dorosłych może trwać kilka lat, a nawet całe życie.

Niewidoczne Nakładki do leczenia ortodontycznego.

W Medicinae dostaniesz najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne na świecie. Są nimi nakładki Spark od Amerykańskiej firmy Ormco. Jest to firma ,która także produkuje aparat ortodontyczny Damon Ultima i jest obecnie na 1 miejscu w produkcji i innowacji technologii medycznych.
Przy tak dużym doświadczeniu naszego Personelu jesteśmy w stanie wybrać najlepszy system do leczenia ortodontycznego na świecie . Jest bardzo dużo bardzo dobrych systemów na rynku m. in. Dr. Smile, Invisalign, Clear Aligner , itp. , lecz najlepszym i z najdoskonalszych materiałów jest aparat Spark system od Ormco. Nasz personel posiada wyjątkowe certyfikacje do projektowania systemu niewidocznych nakładek Spark uzyskanych bezpośrednio najlepszych wykładowców na Świecie . Są nimi Diego Peydro i Ivan Malagon.

Rekomenduje leczenie wad zgryzu systemem nakładek na zęby Spark gdyż jest to :

⁃ Najkrótsza terapia ortodontyczna (od 5 miesięcy w przypadku lekkich wad do 18 mięs. lecz zasadniczo do 1 roku leczymy standardowe wady zgryzu).
⁃ Najbardziej estetyczny w śród aparatów ortodontycznych ( cudowny materiał użyty w aparacie Spark daje największą przezroczystość i najmniejsze powinowactwo do przebarwień, ten nakładki porostu błyszczą)
⁃ Najbardziej komfortowy aparat na świecie( Spark jest wykonany z unikalnego materiału zapewniając wyjątkową wygodę w noszeniu , zdejmowaniu i higienie).
⁃ Najlepsza higiena podczas noszenia aparatu Spark system to możliwość wygodnego ściągania aparatu do posiłków oraz mycia zębów bez nakładek co bezpośrednio wpływa na komfort i zdrowie ( brak próchnicy i brzydkiego zapachu) oraz na estetykę uśmiechu podczas leczenia.
⁃ Największym atutem aparatu Spark jest jego cena gdyż jest ona taka sama jak innych aparatów, a Spark system jest najnowocześniejszym, najbardziej innowacyjnym i technologicznie zaawansowanym narzędziem medycznym – ortodontycznym do prostowania zębów , leczenia wad ortopedycznych szczęki i żuchwy , oraz poprawiania i upiększania rysów twarzy .
⁃ Najpiękniejsze uśmiechy możliwe są tylko i wyłącznie przy perfekcyjnych narzędziach jakim jest aparat nakładkowy Spark od Ormco.

Kiedy można założyć stały aparat ortodonty?

Mitem jest, że jest to możliwe tylko w przypadku zębów stałych lub po przekroczeniu 15. roku życia. Współczesna ortodoncja umożliwia zakładanie aparatu już nawet u 8-latków. Ostateczna decyzja, kiedy można wdrożyć to leczenie zapada zawsze indywidualnie podczas wizyty u ortodonty dziecięcego i jest poprzedzona odpowiednią diagnostyką.
Jeśli natomiast chodzi o górną granicę wiekową to ona nie istnieje.

O czym warto pamiętać nosząc aparat ortodontyczny?

Po założeniu aparatu bardzo ważne znaczenie ma prawidłowa higiena jamy ustnej. Zamki nie niszczą zębów, ale ich niedokładne czyszczenie może prowadzić do ubytków. Ortodonta dziecięcy i dla dorosłych daje więc odpowiednie wskazówki. W niektórych przypadkach zalecane są również zabiegi doczyszczające takie jak skaling, piaskowanie czy fluoryzacja.