fbpx

+48 500 424 940

ul. Kośnego 45

45-056 Opole

Pon - Pt: 9:00 - 19:00

Licówki na zęby – najlepsze rozwiązanie w ramach leczenia protetycznego

Aby z minimalną ingerencją w tkanki nadać zębom nowy kształt, dopasować kolor, długość, szerokość oraz wzajemne położenie, można wykorzystać licówki. W prowadzonej przez nas w Opolu klinice stanowią one jedno z rozwiązań stomatologicznych, jakie możemy zaproponować w ramach leczenia protetycznego. Są one wykonywane z porcelany w laboratorium indywidualnie dla każdego pacjenta i w założeniu mają odwzorować strukturę powierzchni zęba. Jest to materiał twardszy od naturalnego szkliwa i wykazuje większą odporność na ścieranie się oraz nie ulega przebarwieniom.

Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad dotyczący oczekiwań pacjenta oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu przygotowuje spersonalizowany projekt uśmiechu. Po przymiarce prototypu i ewentualnej korekcie, jeśli zostanie on zaakceptowany, wykonywane są wycisk zębów oraz skany cyfrowe, a następnie przekazywane do laboratorium protetycznego. Ostatnim krokiem jest zamocowanie licówek na stałym uzębieniu.

Najczęściej to rozwiązanie protetyczne zalecane jest w przypadku skorygowania diastemy (szpary między przednimi zębami), usunięcia widocznych przebarwień na szkliwie i innych niedoskonałości.