fbpx

+48 500 424 940

ul. Kośnego 45

45-056 Opole

Pon - Pt: 9:00 - 19:00

IMPLANTY I PROTETYKA ZĘBÓW

W dzisiejszych czasach nieodzowną częścią stomatologii jest cyfrowa implantologia i cyfrowa protetyka.

Specjalizująca się w wielu dziedzinach stomatologii klinika w Opolu oferuje w tym zakresie implanty zębów oraz uzupełnienia protetyczne.

Wszystkie procedury które są wykonywany w naszych gabinetach są wykonywany za pomocą projektowania cyfrowego który rozpoczyna się od wykonania skanu 3D zębów za pomocą skanera Wewnątrzustnego. Powstaje w ten sposób wirtualny model zębów które można w dalszym etapie podać obróbce cyfrowej i wykonać wiele projektów. W ten sposób powstają najpiękniejsze licówki korony ceramiczne i najbardziej estetyczne wypełnienia stomatologiczny zębów. jeżeli jesteś zainteresowany lipcu wkami koronami protetycznymi uzupełnieniami ruchomymi postaci protez lub implantami zębowymi zapraszamy na konsultacje i badania diagnostyczne w kierunku zaprojektowanie najpiękniejszych zębów i uśmiechu.

Na miejscu wykonasz profesjonalną diagnostykę do leczenia implantologicznego i protetycznego. Posiadamy niezbędny sprzęt do specjalistycznej diagnostyki między innymi pantomogram do zdjęcia panoramicznego  oraz punktowy aparat do zdjęć przylegających.

Wszystkie procedury, które są wykonywane w naszych gabinetach są wykonywane za pomocą projektowania cyfrowego, który rozpoczyna się od wykonania skanu 3D zębów za pomocą skanera wewnątrzustnego. Powstaje w ten sposób wirtualny model zębów, które można w dalszym etapie podać obróbce cyfrowej i wykonać wiele projektów. W ten sposób powstają najpiękniejsze licówki korony ceramiczne i najbardziej estetyczne wypełnienia stomatologiczny zębów. Jeżeli jesteś zainteresowany licówkami, koronami protetycznymi uzupełnieniami ruchomymi postaci protez lub implantami zębowymi zapraszamy na konsultacje i badania diagnostyczne w kierunku zaprojektowanie najpiękniejszych zębów i uśmiechu. Cennik tych zabiegów dostępny jest w specjalnej zakładce.
Na miejscu wykonasz profesjonalną Diagnostyka do leczenia implantologicznego i protetycznego. Posiadamy niezbędny sprzęt do specjalistycznej diagnostyki między innymi Pantomogram do zdjęcie panoramiczne oraz punktowy aparat do zdjęć przylegających.

Jakie są przeciwwskazania do implantów zębów?

Istnieją pewne okoliczności, w których niemożliwe jest wykonanie tego rodzaju zabiegu. Przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów zębów są m.in.:
• ciążą,
• AIDS,
• schorzenia takie jak np. cukrzyca, paradontoza, osteoporoza, nowotwory,
• zaburzenia krzepliwości krwi,
• zażywanie leków wpływających na gęstość kości lub wypłukujących z nich wapń,
• obniżona odporność systemu immunologicznego np. na skutek przebytej choroby,
• niewyjaśnione stany bólowe w okolicy szczęki.
Przyjmuje się też, że wszczepienia tytanowego wkrętu nie powinno przeprowadzać się u osób poniżej 18 roku życia ze względu na to, że ich układ kostny nie jest jeszcze w pełni ukształtowany.
Jeśli występują: niewłaściwa budowa błony śluzowej lub nieprawidłowe parametry wyrostka zębodołowego, choroby stawów czy układu krążenia zalecana jest konsultacja z lekarzem specjalistą.

Wskazania do wykonania implantów zębów

Wszczepienie implantów zębów w naszej klinice w Opolu najczęściej zalecane jest w przypadku braków w uzębieniu, bez względu na przyczynę tego stanu rzeczy. Ubytek nawet jednego jest dla wielu osób problemem natury estetycznej, zaburza funkcje żucia czy powoduje brak pewności siebie. Leczenie implantologiczne pozwala na zastąpienie utraconego korzenia i stałe zamocowanie konstrukcji protetycznej, która funkcjonuje i wygląda jak zdrowy ząb. Implant stanowi odwzorowanie jego naturalnej struktury. Ponadto materiał, z jakiego jest wykonany, czyli tytan jest tolerowany przez organizm.

Czym jest implant?

Ludzki ząb składa się z korzenia i korony, która jest widoczna w jamie ustnej. Wszczepiany implant zastępuje ten pierwszy, a kształtem przypomina małą śrubę. Wykonana ona jest ze stopu tytanu z cyrkonem, które cechują się najwyższą biozgodnością z tkankami. Na wpojonym w kość wkręcie montuje się łącznik i koronę porcelanową.
Podczas wizyty w gabinecie pacjent dowiaduje się, czy kwalifikuje się do zabiegu wszczepienia implantu zęba oraz jak będzie wyglądała ta procedura. Proces ten zazwyczaj dzieli się na dwa etapy: chirurgiczny i protetyczny.
W naszej klinice leczenie zawsze rozpoczyna się od konsultacji, podczas których stomatolog poznaje oczekiwania pacjenta oraz przedstawia mu możliwe sposoby uzupełnienia braków w uzębieniu. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wszczepienia implantów, wówczas przystępuje do diagnostyki, aby ocenić stan zdrowia jamy ustnej. Na podstawie uzyskanych informacji może zaplanować plan leczenia implantologicznego.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne krok po kroku

• odbudowa tkanki kostnej – ten etap dotyczy tylko tych pacjentów, u których kość w miejscu implantacji nie ma odpowiedniej grubości i konieczne jest jej uzupełnienie przy użyciu specjalnego materiału kościozastępczego,
• wszczepienie implantu w kość żuchwy lub szczęki – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu (lub jeśli zachodzi taka konieczność – pod narkozą) i trwa od kilkunastu minut do ok. godziny,
• regeneracja – czyli gojenie się miejsca zabiegowego oraz integracja kości z tytanowym wkrętem, która ma miejsce zazwyczaj 6-12 tygodni,
• założenie śruby gojącej – pozwala ona na naturalne ukształtowanie dziąsła wokół wszczepionego implantu,
• pobranie cyfrowego wycisku uzębienia do przygotowania korony, mostu lub protezy całościowej (w zależności od wielkości ubytków), a następnie ich zamocowanie na tytanowym wkręcie.
Długość procesu leczenia implantologicznego w głównej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań anatomicznych.

Jakie rozwiązanie protetyczne oferujemy w naszej klinice?

Stomatolog – w zależności od tego, jak bardzo rozległe są ubytki w szczęce – może zaproponować odbudowę pojedynczego zęba lub wyleczenie bezzębia. W związku z tym w leczeniu implantologicznym zastosuje różne rozwiązania protetyczne takie jak:
• korona – czyli odtworzenie tej właśnie części widocznej w jamie ustnej,
• most – daje możliwość odbudowy sąsiadującego ze sobą uzębienia,
• proteza (która jest alternatywą dla klasycznej ruchomej), osadza się ją wówczas na implantach i w założeniu funkcjonuje jak naturalne zęby.
W dostępnym na stronie kliniki cenniku znaleźć można koszt poszczególnych wypełnień protetycznych.

Co daje uzupełnienie implantologiczne?

Dlaczego warto pomyśleć o implantach? Brak zęba sprawia, że kość, w której był osadzony powoli zaczyna zanikać. W ten sposób można zapobiec nie tylko jej atrofii, ale i przesuwaniu się pozostałego uzębienia, co pozwala zachować równowagę w jamie ustnej.Z racji tego, że tytanowe śruby mocowane są na stałe, pacjent może spożywać twarde produkty. To, jak długo w szczęce zachowają się implanty zębów, zależeć będzie w dużej mierze od stosowania się do wskazówek specjalisty i właściwego dbania o higienę jamy ustnej. Ze względu na to, że są wykonywane z trwałych materiałów, mogą służyć pacjentowi nawet przez całe życie.

Implanty zębów, cennik

Na stronie naszej kliniki dostępny jest cennik, a w nim również implanty. Ostateczny koszt zabiegu będzie jednak zależeć m.in.: od producenta tytanowej śruby, metody jej wszczepienia, materiału, z jakiego wykonana jest korona czy innego rodzaju zastosowane uzupełnienie protetyczne. Pod uwagę trzeba też wziąć ewentualną konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań lub zabiegów jeszcze przed implantacją.
Dlatego znajdujący się w osobnej zakładce cennik jest poglądowy. Pozwala jednak pacjentowi wstępnie oszacować wysokość wydatku w przypadku, gdy zdecyduje się na skorzystanie z tej formy leczenia stomatologicznego.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Bezpośrednio po wszczepianie implantów zębów nie wolno jeść ani pić, a okolice pozabiegowe myć bardzo delikatnie. Nie można również się przesilać fizycznie przez kilka dni oraz unikać wizyty na basenie, aby zminimalizować ryzyko nadkażenia.